Григор Димитров няма да се съревновава на финала във Вашингтон, заради грешки в ключови моменти

ТенисТОП НОВИНИ

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да стигне до финала на турнира от категория ATP 500 във Вашингтон. Той загуби с 3:6, 6:7(4) от Дан Евънс, а сега балансът в мачовете им е равен. Британецът беше по-стабилен в най-важните мачове и за първи път в кариерата си ще играе на финал на турнир от такова ниво. Негов съперник за трофея ще бъде Талон Грийкспор, който победи Тейлър Фриц в другия полуфинал.

За Димитров това беше трети полуфинал за сезона след полуфиналите в Ротердам и Женева. В швейцарския град Григор достигна до последния мач, но загуби от Никола Джари. Най-добрият ни тенисист не е достигал до финал на турнир от категория АТР 500 от 2018 г. в Ротердам, където загуби от Роджър Федерер.

Във Вашингтон българинът отстрани последователно Макензи Макдоналд и Емил Русуори, а Уго Хумберт не игра в четвъртфиналния мач поради контузия. Дан Евънс пък поднесе изненада, като победи Франсис Тиафо. Британецът вече води с 4-2 в мачовете срещу Димитров. Двамата се срещнаха в американската столица през 2016 г. и тогава успехът отново беше на страната на Еванс.

Григор започна по-събрано днес и имаше два шанса за пробив в началото, но съперникът му показа здрави нерви и се измъкна от трудната ситуация. Еванс постоянно беше под натиск на сервис, а в седмия гейм имаше възможност да вземе подаването на Димитров и я използва. Още един пробив в полза на Еванс реши всичко в този сет.

Втората част започва по същия начин. Еванс губи 15:40 при подаването си, но задържа подаването си. Димитров също се бореше при 1:2, но благодарение на откриващия си сервис гейм не допусна пробив. Българинът поемаше повече рискове, докато съперникът му предпочиташе да играе от дъното на корта и с отличната си защита затрудняваше максимално живота на Димитров.

В следващите геймове и двамата сервираха уверено и логично се стигна до тайбрек, в който Григор на два пъти допусна минипробив, но успя да го върне. При резултат 4:5 хасковският тенисист не можа да се справи с много умело изпълнен бекхенд удар на Еванс. В следващия гейм британецът умело излезе на мрежата и приключи мача.

„Много съм щастлива! Гордея се, че успях да спечеля, въпреки че бях много изтощена физически. Наслаждавах се на атмосферата и съм благодарен на феновете за тяхната подкрепа. Имам добра статистика срещу Гришо и се надявам да го победя за трети път“, заяви след мача Еванс, който ще се изкачи до 22-ро място в кариерната ранглиста на ATP.

Тагове: ATP 500, Григор Димитров, Гришо, Дан Евънс

Четирима въоръжени мъже са ограбили боец от UFC
От Саудитска Арабия обещаха: Това е само началото, нека видим какво ще се случи през следващата година