Верстапен печели в Унгария, 12-а поредна победа за Red Bull

Световният шампион Макс Верстапен спечели Гран при на Унгария, като поведе още в първия завой след старта и до финала беше недостижим за съперниците си. Макс водеше и при двата питстопа и финишира пред Ландо Норис в McLaren и съотборника си в Red Bull Серхио Перес. Това беше 44-ата победа на Макс във Формула 1, седмата му поредна, деветата през 20023 г. и 12-ата поредна за Red Bull, с което подобри рекорда на отбора от легендарния сезон на McLaren през 1988 г.

Макс направи и най-бързата обиколка, а зад него се водеше битка за всяка позиция, като Норис успя да пробие стратегията на съотборника си Оскар Пиастри в първите спирания в бокса и след това да устои на натиска на Серхио Перес, който се опитваше да го настигне в последните обиколки. Люис Хамилтън стартира от полпозишън, но изгуби три места в първия завой, а след това в отделни обиколки се оплака от проблеми с гумите – и със средните, и с твърдите гуми. И двамата пилоти на Ferrari отново бяха извън темпото на състезанието заради проблеми с гумите, а наказанието за превишена скорост на Леклерк в питлейна също го лиши от 6-о място, което зае Джордж Ръсел, стартирал с Mercedes от дъното на стартовата решетка. Основният губещ обаче беше Team Alpina, който загуби и двата си автомобила за второ поредно състезание, този път след инцидент между тях в първата обиколка.

Тагове: Верстапен, Гран При на Унгария, Ландо Норис, Макс Верстапен, Серхио Перес

Черноморец заслужи трите точки като надигра Хебър
Шкупи се надява да спечели повече от 60 000 лева от феновете на Левски, броят на билетите и цените са обявени