Манчестър Сити добави Суперкупата на Европа към колекцията си, след като победи Севиля с дузпи

Световен ФутболТОП НОВИНИФутбол

Манчестър Сити допълни колекцията си от отличия за Суперкупата на Европа, като победи Севиля с дузпи в битката за трофея на стадион „Йоргос Караискакис“ в Атина. Отборите не успяха да намерят победител в редовното време – мачът завърши 1:1, след като Юсеф Ен-Несири откри резултата за андалусийците в 25-ата минута, а Коул Палмър възстанови равенството в 63-ата минута. Така победителят трябваше да бъде определен в дузпи, където „гражданите“ показаха здрави нерви и реализираха всичките си пет удара от „бялата точка“, докато испанците направиха един пропуск при изпълнението на Неманя Гудел и при резултат 5:4 купата отиде в ръцете на английския шампион. Ман Сити спечели трофея за първи път в своята история, докато Севиля претърпя седмото си поражение на финала. Гражданите добавиха отличието към трите си победи през миналия сезон и отмъстиха за поражението си в Кумунити Шийлд срещу Арсенал, също на дузпи.

Голямата новина в състава на английските шампиони е дебютът на Йоско Гвардиола като защитник на Сити, който премина за 90 млн. евро от РБ Лайпциг. В състава се появи и друго ново попълнение – Матео Ковачич. Голмайсторът Ерлинг Холанд влезе в предни позиции в атаката, а зад него действаха Фил Фоудън, Коул Палмър и Джак Грийлиш. Пеп Гуардиола не можеше да разчита на контузения Кевин Де Бройне, а Бернардо Силва също не бе включен поради здравословни проблеми.

Бившият играч на Манчестър Сити Хесус Навас беше включен в стартовия състав на Севиля. Иначе Хосе Луис Мендилибар направи две промени в сравнение с мача срещу Валенсия. Жоан Жордан замени отсъстващия Фернандо, а Оливер Торес замени Сусо.

Тагове: Манчестър Сити, Суперкупата на Европа