Мъри остави Левски с победа, а Сектор Б се нахвърли върху Наско Сираков

БГ ФутболТОП НОВИНИ

Треньорът на Левски Станимир Стоилов напусна отбора с победа! Единственият гол бе отбелязан от Филип Кръстев в последната минута на първото полувреме. Около 6000 фенове на сините пристигнаха късно в събота вечер на Герена, за да подкрепят любимците си и с надеждата, че Мъри Стоилов ще промени решението си и ще остане начело на отбора. Разделението между ръководните фактори при 26-кратните шампиони обаче е голямо, както и феновете, което е най-голямата загуба за столичния гранд, който е на четвърта позиция с актив от 44 точки.

Стоилов, чието име бе многократно скандирано от целия стадион, напуска отбора след четвъртата поредна победа и петия пореден мач без допуснат гол в първенството тази пролет, и то в навечерието на голямото дерби с ЦСКА София (17 април). Вторият престой на сините като любимец на феновете приключи след 19 месеца, 62 мача във всички състезания, в които отборът има 34 победи, 16 равенства и 12 поражения, а в сметката на клуба влиза и спечелването на Купата на страната, която българските сини чакаха дълги 13 години.

Станимир Стоилов, който напусна клуба заради неразбирателство с ръководството и спонсорите, започна със следващите 11.

Пламен Андреев беше капитан, а пред него в защита играеха Джереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами. Холандецът замени контузения Сонко Сундберг и това беше единствената промяна спрямо победата с 3:0 над Арда. Андриан Краев и Филип Кръстев бяха опорните полузащитници, а зад Рикардиньо действаха Ивелин Попов, Роналдо и Уелтън.

Станислав Генчев направи само една промяна от победата с 2:1 над Славия за Купата на България тази седмица, като Франс замени Димо Бакалов.

Лошите новини на Герена дойдоха непосредствено преди мача, когато стана ясно, че Мъри наистина напуска поста си на старши треньор. Специалистът обяви пред собственика на спонсора на „сините“, че напуска поста си. Това е станало в телефонен разговор, съобщиха спонсорите на клуба. Само 15 минути преди началото на мача Наско Сираков връчи на Мъри Стоилов специална фланелка с номер 250 във връзка с мачовете му в българския елит, които е записал за Кърджали.

Сектор Б развя знамената си в знак на бойкот, скандираше шумно „Мъри Стоилов“ и дори се осмели да отправи обидни реплики към Наско Сираков, което бе посрещнато с освирквания от другите сектори. Това се повтори четири или пет пъти през първите 45 минути и бе повторено още два пъти през второто полувреме.

„Н.С. (с малки букви) е „пазител на акциите! Мъри Стоилов – стражът на Левски!“, гласеше транспарант на трибуната на сините.
„Това е нашият дом и ние избираме наемателите!“ и „След триста лъжи, върви си“, гласяха други транспаранти, а с тях призивите към генералния спонсор и собственик нямаха край.

При първата опасност Рикардиньо не успя да засече остро центриране на Уелтън и гостите имаха една възможност, но Кордоба бе спрян от Франс. В 20-ата минута поредното отлично центриране на Уелтън не бе пресечено от неговите сънародници в атаката на домакините. В 24-ата минута крилото опита и мощен нисък удар, но топката не успя да попадне в целта. Краев и Кръстев също опитаха удар по мокрия терен, без да затруднят Гей. Стражът парира удара на Уелтън, а след това и силния удар на Кръстев в 34-ата минута.

Бърза контраатака не успя да доведе до гол в 40-ата минута. Попов фаулира Уелтън, но стражът Гейе скъси ъгъла и изби топката в корнер.

В последните секунди на първото полувреме Левски поведе благодарение на гола на Кръстев. При следващата атака на „сините“ топката беше лошо изчистена от гостите и се озова при полузащитника, който майсторски удари топката. Интернационалът, заедно със съотборниците си, отиде при Мъри Стоилов, за да отпразнува своя гол №6 за сезона в лигата.

През второто полувреме дъждът се засили, но това не попречи на домакините да търсят втори гол. Краев на няколко пъти пропусна, веднъж с глава над напречната греда от близко разстояние, а друг път бомбеният му удар от линията на наказателното поле беше париран от Гей.

Сектор Б запали много сигнални ракети, но те продължиха да бъдат освирквани, тъй като скандираха срещу Наско Сираков. Гостите, които явно не бяха много свежи след тежкия мач със Славия за Купата на България, се опитаха да застрашат Андреев в последните минути.

Малко преди края Рикардиньо получи контузия и беше заменен. Левски пропусна възможност да удвои преднината си и можеше да съжалява за това, тъй като в 90-ата минута Франс бе оставен сам след корнер пред вратата на Андреев и нападателят отбеляза.

Съдията обаче веднага отсъди дузпа, а VAR потвърди решението му и Левски продължи победната си серия въпреки загубата на най-силния си актив Мъри Стоилов.

Треньорът благодари на феновете и се прибра със сълзи на очи в съблекалнята на отбора, докато играчите му се радваха на публиката. Преди това и двата отбора се опитали да се сбият, но не се стигнало до сериозни ексцесии.

По-рано през сезона Локомотив успя да постигне драматична победа с 3:2 над Левски, като Илия Димитров вкара победния гол в последните минути на мача. Така столичани взеха реванш от червено-черните, които останаха на девета позиция с 34 точки, претърпявайки деветото си поражение през кампанията. В следващия кръг играчите на Станислав Генчев ще се опитат да вземат три точки срещу Пирин.

Докато на Герена тепърва предстоят трудни дни, тъй като ще трябва да търсят нов треньор, който да замени любимеца на Синя България преди дербито с червените, които дават заявка за титлата в страната.

ЛЕВСКИ 1:0 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)

1-0 Кръстев (45)

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Джереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Ивелин Попов, Роналдо, Уелтън, Рикардиньо

Локомотив: Бабукар Гайе, Божидар Кацаров, Алан Диас, Давид Малембана, Красимир Милошев, Ивайло Найденов, Антонио Вутов, Матеус Дуарте, Юлиан Ненов, Станислав Костов, Франса

Тагове: Левски София, Наско Сираков, Подбрани новини

Станимир Стоилов заяви: Няма да продължа да работя за Левски
Арда заплаши, че няма да играе в следващото първенство, и постави под въпрос Касай, Кърстаич и Михайлов