Второ място за България на Европейската купа по кикбокс в Карловац

Бойни Спортове

Българският отбор се представи отлично на Европейската купа по кикбокс Карловац Оупън в Хърватия, която беше първото международно състезание по бойни изкуства за 2023 г. Националният отбор спечели 38 златни, 27 сребърни и 29 бронзови медала.

Българският отбор се състоеше от 94 кикбоксьори от всички възрасти, които взеха участие в общо 208 категории в различни стилове.

Отборът завърши на второ място в общото класиране по медали сред 28 участващи държави, 215 клуба и 2217 състезатели.

Състезателите на клуб „Макапи“ със 17 златни, 12 сребърни и 12 бронзови медала постигнаха сериозен успех на татамито. След тях в челната тройка се нареждат представителите на СК Стар Тийм с 13 златни, 10 сребърни и 12 бронзови медала и СК Радулов с 5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала. СК Скаптопара също спечели златен медал на татамито.

В края на състезанието възпитаниците на СК Бултрас Файт Клуб се завърнаха у дома с два златни и един сребърен медал. СК Вокил също спечели сребърен медал на дебютния си етап от Европейската купа.

Тагове: Карловац Оупън, Кикбокс